Apple iPhone 3G

20. prosince 2008 v 20:51 | pajenc |  Apple zone

Velvyslanec datové komunikace v ČR

aneb chudáček "malej" MAC v obrovské PC společnosti


Jeho koupě

aneb rozbalování krabičky není morda s alobalem, ale krásná procedura, která se dostala v nespočetných podobách na youtube.com
I já jsem nakonec propadl tomuto přístroji.
Rozhodl jsem se pro koupi ve Vodafone, kde mi k tarifu Nabito 119 nabídli datový tarif Připojení na stálo se slevou na půl roku za cca 470 Kč a iPhone za dotovanou cenu 9477 Kč. Že maj u jiných operátorů nižší dotovanou cenu? ANO, ale u vodafone jsem vázan pouze půl roku(při zakoupení dotovaného telefonu je 6 měsíců závazek, jinak se jede na dobu neurčito), tudíž za půl roku se mi k ceně 9477 přičte (119+470)*6, odečtu z toho 500 z faktur, které jsem dostal a celkově přeplatim iPhone v nedotované verzi asi o 500 Kč. Zkuste si to vypočítat u zbylých operátorů kde je závazek 24 měsíců(T-mobile iPhone 12>24, O2 iPhone 36>24).
Vím, že jsem udělal nejlépe, pracuju jako Telekomunikační konzultant prodeje u O2, tudíž operátor, kterej vám volá a nabízí produkty a popř. řeší problémy se zákazníky :) ale Jde to i jinak :)

Nikd předtim jsem neměl žádný výrobek od Apple a proto jsem se na tenhle přístroj těšil. Ze začátku jsem byl přesvědčenej o jailbreaku, ale tenhle názor se mi po jednom dni vytratil :)

Nutně podotknout, že bez datového tarifu jste velmi nahraní, jelikož iPhone umí pracovat hlavně v datové síti a je na to zcela přizpůsoben. Nedivte se proto, že vedle síle signálu a loga operátora vám neustále svítí E(připojení 2. generace EDGE),3G(připojení třetí generace HDSPA/UMTS) či znaménkowi-fi :)

Tarif Připojení na stálo nabízí největší pokrytí sítě 2. generace EDGE v ČR(cca 85% území). Omezení FUP je v tomto tarifu nastaveno na 3 Gb měsíčně, což je pro potřeby iPhone zcela dostačující. iPhone 3G v této síti operuje neustále(!) vyjma připojení k wi-fi, které ho můžete naučit(jakmile se jednou připojíte k wi-fi síti, iPhone se k ní bude automaticky připojovat pokaždé, když zachytí její signál. Kouzlo tohoto fungování? iPhone si vybírá, co je pro něj perspektivnější, tudíž pokud jede na wi-fi, stahujete a brouzdáte po netu mnohem rychlejším připojením, na druhé straně, pokud wi-fi neni v okolí, jste neustále on-line díky tomuto připojení a nemusíte měsíčně platit více než 470(650) Kč(což bez datového tarifu u telefonu, který jede jenom v 2G/3G/wi-fi byste šáhli do kapsy mnohem více!).
Vodafone nyní začíná budovat 3G síť, která nabízí pokrytí nejmodernější sítě HSDPA/UMTS.O2,jakožto prozatimní jediný vlastník 3G sítě u nás, postavil na 3G pokrytí svojí reklamní kampaň pro prodej iPhone u nás

Simku pro přístup operátora máme, telefon máme, datové připojení máme, přístroj aktivovaný přímo na prodejně máme. Nu což, hurá do světa Apple!

Jeho aktivace

aneb bez iTunes s tebou nekomunikuji
První věc, kterou jsem udělal byl ten fakt, že jsem iPhone celý prozkoumával, než jsem odjel domů a doma jej hned šoupl do kompu s již připravenými iTunes 8. Po připojení se telefon začal nabíjet a iTunes se sami spustily, aby mi nabídly registraci iPhone. Máme název, manuální synchronizace hudby a videa tramtadá nastavena, můžeme začít 3g jablko zaplňovat.

MAC OS X v ruce

aneb nejmodernější OS v nové podobě
Apple je společnost, která nemá na světě obdoby a všechno, co se točí kolem jejího jména, je jiné, než jak jsme zvyklí. Proto nazývám iPhone vzhledem k postavení v ČR "chudáčkem "malým" MACem v obrovské PC společnosti". Všude slyším, co ten telefon neumí, ale můžu vám říct, že jsem doposud narazil jenom na pár věcí, které mi opravdu chyběly, paradoxně to jso věci, které jsem doteď nevyužíval :).
Od té odby, co mám iPhone, chodim na PC málokdy, všechno, co potřebuji, mám v telefonu, ano, opravdu všechno :)
Ale nyní bych vám chtěl ukázat krásy tohoto telefonu z mých vlastních screenshotu z telefonu(ano, telefon umí dělam samoschreenshoty :)
Tyto obrázky jsou pořízeny z mého iPhone, čas a datum pořízení vidíte :)

Úvodní obrazovka s nastavitelnou tapetou a odemykacím posuvníkem

Hlavní obrazovka(main screen) s popisem prostřední

2. obrazovka

3. obrazovka


Jeho kouzlo

aneb svět Apple si vás naučí sám

Mohu říci, že i přes fakt, že jsem nikdy předtím s MAC OS nepracoval, je uživatelské prostředí a celkově Apple sync and function dokonalé. Během jednoho dne pochopíte nejen ovládání, ale také se naučíte zákonitosti Applu, které jsou, a to mi věřte, naprosto něco jiného, než s čím jste se doposud setkali. Apple si vše pohlídat umí, ale narozdíl od Microsoftu si vás hlídá, nýbrž "neomezuje". Proč uvozovky? Neomezuje vás totiž v tom, co nabízí, omezuje vás v tom, co chcete a co prostě nedá :)
Co mi iPhone dává?
  • Tak za prvé značně šetřím na sms, řekl bych, že od pondělí 15.12.2008, kdy jsme is přístorj zakoupil, jsem jich použil opravdu minimum oproti dřívějšímu používání. Jakto?Jednoduše, od čeho je e-mailový klient či messengery...
  • Chodím po městě a zkouším vyhledávat signál wi-fi, abych ušetřil moje 3GB FUP a mohl brouzdat rychleji.A ře wi-fi je ve městech docela dost(já sám jedu na wi-fi doma, ve škole, v nákupních centrech, na hlavních náměstích, restaurace apod, u kamarádů apod.) Jako iPhoňák se stáváte lapačem wi-fin, tomu věřte.
  • On-line 24 hodin denně
  • Nespočetná zábava, téměř nikdy ho nedávám z ruky, pořád s ním lze nějak operovat
  • A o faktu, že iPod je nejdokonalejší multimediální přehrávač současnosti, nemusíme debatovat
  • atd...atd...atd....atd...
někdy v budoucnosti tenhle lčánek dokončím, prozatím to jako prezentace stačí :D

copyright (c) www.screamo.blog.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama