Obsah knihy

16. června 2008 v 21:04 | screamo |  Nikdo jiný kolem nás
Nikdo jiný kolem nás
Realistický román z cyklu Zatracené mládí
Obsah:
18letý Victor Grove prožívá své mládí jinak než jeho soukmenovci. Vidí smysl života v naprosto odlišných věcech, vidí sebe jako dekadenta moderní doby a nepopírá v sobě jeho bisexuální orientaci. A proto se možná i společnosti kolem něj straní. Prožívá vlastní vnitřní boj se sebou sama, zvláště v období, kdy mu zemře jeho otec, na kterého byl silně fixován. Nehledá pomoc u nikoho, pouze ve svém světě, který je mu cennější než cokoliv jiného.
Při své procházce New Yorkem dorazí na dětské hřiště, kde potkává Chastera, kluka v jeho věku, který s ním chodí na stejnou školu. Jejich zalíbení je vzájemné a časem mezi nimi vzniká pouto, které nemůže nic zkazit.
Victor díky svému strachu otevírat se okolí v sobě dusí lásku k Chasterovi, bojí se, že mu ublíží, ale neuvědomuje si, že tím ubližuje Chasterovi, který ho miluje. I přese vše prožívají krásné období letních prázdnin a Chaster poznává krásy Victorova světa.
Jednoho dne se vše ale změní…
Victor si při svém návratu z undergroundového koncertu všimne v postranní uličce party tří kluků, jak mlátí o mnoho mladšího kluka. Poznává v nich své spolužáky. V zápětí se stává svědkem vraždy toho malého chlapce. Uteče, ale sám moc dobře ví, že ti tři ho viděli.
Nastává těžké období. Výhružky smrtí, vydírání, šikanování. Victor bojuje se svým svědomím a snaží sebe sama pojmout jako svědka vraždy, který mlčí. Vše se odráží na jeho přístupu k Chasterovi, který i když je velice smutný a zklamán, nepřestává Victora milovat.
Polovina prázdnin utekla jako voda a jednoho dne se Victor vrací od Chastera domů a je zastaven vrahy, které potkal. Chtějí se ho zbavit, avšak Victor nakonec jednoho z nich v sebeobraně zabije. Uvědomuje si, co se stalo a lituje svého činu, rozpláče se a buší do mrtvého těla, aby se probudilo, do těla, které když žilo, tak chtělo jeho zabít. Přijíždí policie a Victora odvádí.
Nastává období soudního procesu, kde jsou odsouzeni zbylí vrazi, ale kde se též řeší, zda-li Victor se bránil v rámci zákona. Prozrazování jeho osobního života ho dovádí k šílenství a jemu se rozplývají veškeré ideje jeho krásného dokonalého světa, ví, že pokud ho pustí, bude terorizován pohledy ostatních, pro které bude vrah tak i tak. Nakonec je zproštěn a propuštěn na svobodu.
Čeká na něj Chaster, jako jediný jemu věrný. Jejich osudy ale již nikdy nebudou pokračovat, sotva byl Victor svobodný, zastřelí ho přímo před soudní budovou otec Cedrika, vraha malého chlapce. Victor mylně umírá v Chasterově náručí a Chaster díky tomu zabíjí otce Cedrika a nakonec obrací zbraň i proti sobě…Victor se probouzí v nemocnici, kde se doví o smrti Chastera. Po jeho pohřbu se zhroutí ve svém ateliéru, čímž kniha končí.
Ideje života, dekadentní nálady, jiný pohled na svět, intriky a vydírání a zároveň láska stejného pohlaví, to vše vytváří celek dnešního mládí, které je složitější, než si dokážeme představit.
copyright (c) www.screamo.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -Teenka- -Teenka- | 17. prosince 2008 v 15:07 | Reagovat

Tak tuhle knížku si musim přečíst nejsem teda moc na čtení,ale tohle mě zaujmulo sem už fakt zvědavá ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama