Somniãrismus

23. března 2008 v 17:33 | screamo |  Somniãrismus
Tak vám OFICIÁLNĚ představuju MNOU vymyšlený literární styl, nazvaný Somniãrismus
Somniãrismus
Z latinského slova Somniãre - snění + ismus, které poukazuje na určitý směr s charakteristickými prvky.
Literární styl, který pracuje s podvědomím, konkrétně se sny. Vychází ze snů, které slouží jako hlavní zdroj čerpání námětů na surrealistické povídky a literární díla.
Somniãrismus nekopíruje pouze sny, které člověk zažil ve spánku, ale přidává jim různá dějství, která ze snu udělají povídku, která je plná nepředstavitelných jevů a událostí, které ve výsledku vytvářejí fantasy či sci-fi projekce našeho vlastního mozku a ukazuje záhadu lidského podvědomí tak, jako žádný jiný literární styl.
Manifest Somniãrismu(Výčet charakteristických znaků):
Základem díla je vlastně prožitý či jinou osobou vyprávěný sen. K němu se může přidat smyšlený úvod, který vykresluje události před vlastním dějstvím snu či pouze seznamuje čtenáře s nadcházejícím prožitkem, zásadou však je, že obsah díla je čistě sen, vloženy do něj mohou být opět různé odkazy na události či ichformy apod., ale nemění jeho průběh, dodávají spíše "atmosféru". Závěr je individuální, nemusí být vůbec, pokud má sen svůj konec, kupříkladu snu, z kterého jsme byli vyrušeni, můžeme dodat smyšlený konec nebo může autor do díla vložit poznámku, že konec se nikdo nedozví apod.
Oproti surrealismu se Somniãrismus liší tím, že surrealismus pracuje s podvědomím v podobě asociace myšlenek a osvobozených spontánních myšlenek, avšak Somniãrismus pracuje s jevy, které nemůžeme nijak ovlivnit, se sny.
Chci upozornit, zvláště netové lidi typu ctrl+c -> ctrl+v> mé dílo, že na tento mnou vymyšelný lit. styl mám opravdu vlastnictví takže něco zkuste a uvidíte!
copyright (c) www.screamo.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brianova Molkovice Brianova Molkovice | 9. dubna 2008 v 14:55 | Reagovat

Upřímně si myslim, že toho varování na konci neni ani třeba - myslíš, že to někdo bude kopírovat?????

2 pajenc pajenc | Web | 14. dubna 2008 v 16:17 | Reagovat

Ahoj :)

jj už se mi to stalo totiž s A vain attempt s článkem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama